Mariestads Golfklubb

Matchspelet 2018

Se denna fil för regler, sista speldagar med mera
/Userfiles/fil/T%C3%A4vling/matchspel-2018.pdf


Efter avslutad match kommer ni överens om att någon kontaktar Lars Ahlström på 0731-827966 och meddelar resultatet.


Grupp A 
A1 Martin Söderström / Lars Sköld
A2 Thomas K Stenlund / Caroline Stenlund
A3 Anders Nurmi / Gunnar Elvin
A4 Mikael Ågren / Ola Melkersson
A5 Benny Andersson / Mattias Forssander

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
A1-A2 -   A1 2 2 0 0 8-3 +5 6
A3-A4 -   A2         -    
A5-A1 2-4   A4         -    
A2-A3 -   A5 1 0 0 1 2-4 -2 0
A4-A5 -   A3 1 0 0 1 1-4 -3 0
A1-A3 4-1                  
A2-A4 -                  
A3-A5 -                  
A4-A1 -                  
A5-A2 -                  


Grupp B
B1 Jan Fridheim / Ulf Nyberg
B2 Gunnar Bengtsson / Anders Collberg
B3 Lena Nygren / Olle Ahlin
B4 Tilda Kvarnrud / Oscar Jönsson
B5 Yvonne Larm / Inga Danielsson

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
B1-B2 -   B4 1 1 0 0 3-1 +2 3
B3-B4 -   B2 1 1 0 0 3-2 +1 3
B5-B1 -   B1         -    
B2-B3 3-2   B3 1 0 0 1 2-3 -1 0
B4-B5 3-1   B5 1 0 0 1 1-3 -2 0
B1-B3 -                  
B2-B4 -                  
B3-B5 -                  
B4-B1 -                  
B5-B2 -                  


Grupp C 
C1 Elisabet Ekblom / Helena Kvarnrud
C2 Björn Lindberg / Anders Stöckel
C3 Monika Frisk / Anders von Zweigbergk
C4 Lars Ahlström / Johan Eriksson

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
C1-C2 -   C4 1 1 0 0 2-1 +1 3
C3-C4 1-2   C1         -    
C2-C3 -   C2         -    
C4-C1 -   C3 1 0 0 1 1-2 -1 0
C1-C3 -                  
C2-C4 -                  


Grupp D 
D1 Pertti Ponerup / Linus Ponerup
D2 Rickard Axelsson / Albert Gustafsson
D3 Inger Ragnarsson / Caroline Dernestam Jansson
D4 Simon Bergström / Alexandra von Zweigbergk

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
D1-D2 2-4   D2 2 2 0 0 6-3 +3 6
D3-D4 3-2   D3 2 1 0 1 4-4 0 3
D2-D3 2-1   D4 1 0 0 1 2-3 -1 0
D4-D1 -   D1 1 0 0 1 2-4 -2 0
D1-D3 -                  
D2-D4 -                  


Grupp E 
E1 Fatima Hedfors / Robert Hedfors
E2 Maria Qvarnström / Annica Nyberg
E3 Patrik Karlsson / Emil Kullberg
E4 Sven Frick / Jerker Frick

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
E1-E2 -   E1         -    
E3-E4 -   E2         -    
E2-E3 -   E3         -    
E4-E1 -   E4         -    
E1-E3 -                  
E2-E4 -                  


Grupp F 
F1 Edvin Svensson / Alexander Westman
F2 Sten Henriksson / Kjell Johansson
F3 Leif Svensson / Sten Rittfeldt
F4 Lasse Bengtsson / Lars Ålstam

Matcher Res   Lag Sp Vu Oa VH-FH +/- Po
F1-F2 -   F1         -    
F3-F4 -   F2         -    
F2-F3 -   F3         -    
F4-F1 -   F4         -    
F1-F3 -                  
F2-F4 -                  



Lagen som får kvala om de fyra vakanta platserna i A-slutspelet på torsdag 21 juni med första start klockan 18.00:
Grupp A: 
Grupp B: 
Grupp C: 
Grupp D: 
Grupp E: 
Grupp F: